belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

jak oznaczyć walizkę do samolotu
Lifestyle Porady

Jak właściwie przygotować się do podróży samolotem?

Zbliża się pierwsza podróż samolotem, a Ty z dnia na dzień odczuwasz coraz większy niepokój i poddenerwowanie? Idealnie trafiłeś. Ten artykuł ma za zadanie możliwie jak najbardziej zredukować poziom Twojego stresu związanego z podniebną podróżą.

Niepodważalne zalety podróżowania samolotem

Na początek dobrym pomysłem będzie wyodrębnienie kliku korzyści płynących z podjęcia decyzji o przemierzaniu świata na pokładzie samolotu.
Tempo przemieszczania się jest niewiarygodnie szybkie. Na tym poziomie samoloty deklasują całą konkurencję. Kolejną zaletą latania jest komfort podróży, o który dbają stewardzi i stewardesy. Wbrew powszechnym przekonaniom samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Katastrofy lotnicze zdarzają się bardzo rzadko, podczas gdy o wypadkach drogowych słyszymy każdego dnia. Na korzyść samolotów przemawiają też okazyjne oferty, które pojawiają się dość często na wiele różnych trasach.

O czym należy pamiętać przed odlotem?

Aby ograniczyć stres związany z lotem do minimum stworzyliśmy listę rzeczy o których należy pamiętać przed odprawą. Mamy nadzieję, że pomoże ona w sprawnej organizacji niejednej podróży.

1. Sprawdź wymiary i gabaryty bagażu
Każda linia lotnicza ma inne zasady związane z przewozem bagażów. Koniecznie zrób dobry research, by na lotnisku nie spotkać się z niemiłą niespodzianką w postaci opłaty za nadbagaż.

2. Pamiętaj o odprawie online
W tanich liniach lotniczych popularna jest odprawa online. W ten sposób można zaoszczędzić czas i szybciej udać się do bramki. Co istotne zdarza się, że odprawienie się na lotnisku niesie za sobą dodatkowe koszty.

3. Bądź wcześniej na lotnisku
By mieć pewność, że wszystko zostało zapięte na ostatni guzik pojaw się na lotnisku przynajmniej 2-3 godziny przed odlotem. Duży ruch, to też długie kolejki do odprawy, a nadanie bagażu bywa czasochłonne!

4. Weź pod uwagę ryzyko zagubienia bagażu rejestrowanego
W przypadku lotów z międzylądowaniem lub transferem często w wyniku pomyłki obsługi bagaż ląduje nie tam gdzie powinien. To, że do Ciebie wróci, jest raczej kwestią czasu, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Wartościowe przedmioty spakuj do bagażu podręcznego. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie w nim jakichś ubrań i szczoteczki do zębów w razie braku synchronizacji z walizką.

5. Oznacz swoje walizki zanim nadasz bagaż
Skoro wiesz już o ryzyku związanym z nadawaniem bagażu rejestrowanego koniecznie zadbaj o to by go podpisać. Jak oznaczyć walizkę do samolotu? Imię, nazwisko, numer kontaktowy lub mail to absolutne minimum. Dobrym pomysłem jest dopisanie numeru lotu, w razie problemów z weryfikacją kodu z naklejki umieszczanej przez pracownika linii lotniczych podczas odprawy.