belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

elektrostymulacja
Lifestyle

Czy elektrostymulacja pomoże w treningu?

Elektrostymulacja jest dzisiaj powszechnie używana w różnych celach – poprawy efektywności treningów, łagodzenia bólów, lepszej rehabilitacji. Zobacz, na czym ona polega i kiedy warto zdecydować się na treningi wykorzystujące stymulację elektryczną!

Na czym polega elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to metoda polegająca na wykorzystaniu impulsu elektrycznego do poburzenia tkanek ciała.

Jest to metoda stosowana zarówno w medycynie, fizjoterapii i w sporcie. W tym celu wykorzystuje się specjalne rodzaje urządzeń, które emitują impulsy elektryczne.

Istnieją różne rodzaje urządzeń do elektrostymulacji, które różnią się między sobą funkcjami, możliwościami i stopniem zaawansowania:

  • Urządzenia TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) – służą do leczenia bólu poprzez stymulację nerwów.
  • Urządzenia EMS (Electrical Muscle Stimulation) – przeznaczone są one do trenowania mięśni.
  • Urządzenia kombinowane TENS/EMS – posiadają funkcje zarówno TENS, jak i EMS.

EMS w treningach – czy warto korzystać z elektrostymulacji?

Stymulacja mięśni za pomocą prądu elektrycznego, czyli EMS jest stosowana po to, aby trenować mięśnie efektywniej niż tylko w przypadku zwykłego ruchu. Szczegóły zwarte zostały w linku intime.pl

W celu elektrostymulacji mięśni stosuje się urządzenia EMS wyposażone w elektrody przyklejane do skóry. Impulsy elektryczne przekazywane przez elektrody powodują skurcz mięśni, podobnie jak podczas normalnego treningu, przy czym trening EMS jest znacznie skuteczniejszy. Wystarczy tylko około 20 minut ruchu wspomaganego elektrostymulacją, aby osiągnąć efekty widoczne po 2-3 godzinach zwykłego treningu!

Za pomocą takich treningów można:

  • przyspieszyć proces rehabilitacji po kontuzji
  • zwiększyć siłę mięśni
  • poprawić masę mięśniową
  • wymodelować sylwetkę
  • zredukować tkankę tłuszczową
  • zmniejszyć bóle

Elektrostymulacja jest metodą bezpieczną, jednak zanim zacznie się ją stosować, warto skonsultować się z trenerem personalnym albo lekarzem w przypadku posiadania różnych dolegliwości, aby upewnić się, że jest odpowiednia dla stanu zdrowia.

Dla kogo wskazane są treningi EMS?

Na trening EMS może zapisać się praktycznie każda osoba, która nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do skorzystania z takiej formy aktywności fizycznej.

Wobec tego treningi te mogą być bardzo dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają trenować, ale też dla doświadczonych sportowców. Mogą korzystać z nich kobiety i mężczyźni, niezależnie od wieku.

Ze względu na fakt, że trening EMS nie obciąża też znacznie układu ruchu, taka aktywność rekomendowana jest dla osób po urazach, podczas rehabilitacji, a także dla osób z otyłością i seniorów.

Treningi EMS w Warszawie – zapisz się już teraz!

Dzisiaj, gdy zainteresowanie treningami EMS jest bardzo duże, można skorzystać z nich bez problemów w wielu różnych miastach w Polsce.

Osobom zamierzającym się zapisać na trening EMS Warszawa oferuje także dostęp do wielu różnych klubów, gdzie można skorzystać z nowoczesnego sprzętu przeznaczonego do treningów.

Żeby zapisać się na trening EMS w Warszawie, warto wcześniej zapoznać się z różnymi ofertami klubów i porównać je ze sobą. Warto zwrócić też uwagę na opinie na ich temat i na cenniki usług. Następnie wystarczy telefon lub wiadomość online, by zapisać się na jeden z wolnych terminów.

Ceny związane z treningami EMS wynoszą zwykle od 120 do 180 złotych za jedną sesję. Zazwyczaj zaleca się skorzystanie z jednej albo dwóch sesji treningowych w ciągu tygodnia. Można też kupić karnet na trening EMS, aby dzięki temu zapłacić za trenowanie jeszcze mniej.