belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

Gęstość liquidu
Lifestyle

Gęstość liquidu. Od czego zależy i na co wpływa?

Liquidy do e-papierosów to mieszanka kilku substancji, które po podgrzaniu tworzą charakterystyczną mgiełkę. Od składu tego płynu zależy smak i aromat elektronicznego papierosa, który najczęściej zawiera nikotynę. Liquid często dostępnych jest w małych 10 ml buteleczkach. Gęstość tego preparatu zależy m.in. od zawartości glikolu oraz gliceryny. Im gęstszy płyn, tym większe chmury można generować podczas palenia. Na co jeszcze wpływa gęstość tego płynu?

Im więcej gliceryny, tym gęstszy jest liquid

Dwa kluczowe składniki mające wpływ na gęstość płynu to glikol i gliceryna. Obie substancje powinny być więc wymieszane w odpowiednich proporcjach, aby preparat miał optymalne parametry dla użytkowników. Większa ilość gliceryny w stosunku do glikolu skutkuje gęstszym preparatem. Odwrotne proporcje umożliwiają powstanie liquidu rzadszego. Odpowiednia konsystencja tego specyfiku wpływa na kilka parametrów, które mają dla e-palaczy duże znaczenie.

Gęstość liquidu a wydajność e-papierosa

Użytkownicy e-papierosów cenią sobie wyroby o dużej wydajności. Gęstość liquidów ma wpływ na ten parametry i najlepiej jest wybierać preparaty o PG/VG: 35/65 lub nawet wyższych wartościach. Oprócz wydajności gęstość ma także wpływ na objętość generowanych oparów, które także są pożądane przez klientów. Warto więc wziąć pod uwagę właśnie ten aspekt i wybierać lepszej jakości płyny o wyższej zawartości gliceryny w stosunku do glikolu.

– Liquid do e-papierosa, który zawiera więcej glikolu, przepływa przez obecną w wyrobie grzałkę w nieco wolniejszym tempie. Z tego powodu użytkownicy papierosów elektronicznych mogą cieszyć się jego smakiem przez dłuższy czas – informuje pracownik sklepu internetowego iVape z Zawiercia.

Czy liquid do e-papierosa może być zbyt gęsty?

Według opinii użytkowników gęstość liquidu może być zbyt duża. Warto więc dobrać ją do posiadanego urządzenia. Posiadacze elektronicznych papierosów często dodają do tego preparatu kilka kropli alkoholu etylowego, aby płyn być rzadszy. Takie eksperymenty mogą jednak skończyć się zbyt rzadkim płynem i zaburzyć funkcjonowanie całego e-papierosa. W przypadku zbyt rzadkiego liquidu rozwiązaniem jest użycie gliceryny stężonej.

Podsumowując, warto dodać, że płyny o tym samym smaku np. mięty, melona lub mango mogą być dostępne w zróżnicowanych gęstościach. Jest to praktyczne wyjście, które umożliwia wybór ulubionego smaku przy jednoczesnym doborze odpowiednio gęstego preparatu.