belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

Które materace na łóżko są najwygodniejsze
Dom i Ogród

Które materace na łóżko są najwygodniejsze?

Materac to najważniejszy element w sypialni. W końcu na sen przeznaczamy około 1/3 naszego dnia, więc bardzo istotne jest to, aby gwarantował on wysoki komfort i wygodę wypoczynku. Jeśli nie wysypiamy się w sypialni, to przekłada się to na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego też w takiej sytuacji niezbędna jest zmiana materaca na bardziej komfortowy. Jak rozpoznać, który wkład jest wygodny? Jaki model wybrać? 

Jak rozpoznać wygodny materac?

Sypialnia powinna być miejscem wypoczynku i relaksu. Jeśli nasz obecny materac nie zapewnia nam komfortowego i wygodnego snu, powinniśmy go wymienić na nowy, inny model. Jaki będzie najlepszy? Jest to trudne pytanie, ponieważ zależy to od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Materace na łóżko powinniśmy dobierać odpowiednio do naszej wagi, wzrostu, pozycji spania i wielkości łóżka. Ponadto musimy uwzględnić także, z jakiego materiału jest wykonany wkład, czy ma on pokrowiec, czy jest antyalergiczny. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które charakteryzują się odmiennymi właściwościami. Możemy wybierać spośród materacy piankowych, hybrydowych, a także kieszeniowych oraz lateksowych. 

Jak wybrać wygodny materac na łóżko?

Jak już to zostało wspomniane – materac na łóżko powinien być wygodny i zapewniać nam wysoką jakość snu. Producenci jako jedne z najwygodniejszych polecają modele z pianki termoelastycznej, ponieważ bardzo dobrze dopasowują się do ciała i zapewniają przyjemny wypoczynek. Wybierając materac do swojego łóżka w sklepie stacjonarnym, możemy sami sprawdzić jego komfort na miejscu. Warto także przeprowadzić test twardości, który polega na wsunięcie dłoni pod odcinek lędźwiowy, a następnie na jej przesuwaniu w kierunku ramion. Jeśli nie przesuwa się ona swobodnie, bez przeszkód, a na dodatek odczuwamy dyskomfort, to materac będzie dla nas zbyt twardy. Wybór materaca nie należy do najprostszych zadań, ale stosując się do kilku zasad, możemy wybrać idealny model, który zapewni nam wygodny i komfortowy sen. Optymalnie dobrany wkład to taki, który dopasowuje się do naszego ciała, a nie odwrotnie. 

Wpływ pozycji podczas spania na wybór materaca

Nasza pozycja podczas snu ma bardzo istotne znaczenie w procesie wybierania odpowiedniego materaca. Jeśli najczęściej śpimy na boku najlepszym wyborem będzie model, który dopasowuje się do krzywizny naszego ciała, dobrze je podtrzymuje i utrzymuje kręgosłup w linii prostej. Dobrą opcją jest w tym przypadku materac lateksowy lub kieszeniowy z dużą ilością sprężyn na metr kwadratowy. Jeśli podczas snu często zmieniamy pozycję, to najlepszym wyborem będzie wkład, który szybko dopasowuje się do kształtu ciała, czyli model z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. 

Wpływ pokrowca do materaca na wygodę snu

Obecnie pokrowce projektowane są w taki sposób, aby nie tylko stanowiły ochronę dla materaca, ale także go ulepszały i uzupełniały jego właściwości. Na rynku dostępnych jest również wiele topperów, które cechują się tym, że są przyjemne w dotyku, a na dodatek mają właściwości bakteriobójcze i zapobiegają rozwojowi roztoczy. Nowoczesne pokrowce w materacach oraz topperach absorbują również wilgoć i bardzo dobrze cyrkulują powietrze.