belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

uroda przemija
Lifestyle Uroda

Uroda przemija? Nie musi tak być!

Chyba nikt już nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie uroda wcale nie jest warunkowana przez wiek. Oczywiście trudno porównywać dojrzałą kobietę z nastolatką, ale upływ czasu wcale nie musi oznaczać całkowitej straty atrakcyjności i nabierania kompleksów. Doskonale udowadniają to zwłaszcza znane kobiety, trudno uwierzyć na przykład, że ponad 50 lat ma Jennifer Lopez, która ma figurę i inne atrybuty, jakich mogłaby jej pozazdrościć niejedna nastolatka, a Polka, Grażyna Torbicka, zachwyca młodym wyglądem od lat. Jak można to osiągnąć?

Dbaj o siebie!

Można byłoby powiedzieć, że zwykła kobieta nie jest w stanie dorównać gwiazdom, bo przecież mają one do dyspozycji różnego rodzaju środki, do jakich niezamożne osoby nie mają dostępu. Na pewno jest to częściowo prawda, jednak warto też pamiętać o tym, że jednocześnie wiodą one o wiele bardziej wymagające życie. Żyją w stresie i napięciu, nie zawsze mają czas na wypoczynek, a przy tym nierzadko sięgają po używki. Poza tym dbanie o siebie nie zawsze wymaga wielkich pieniędzy. Naturalne kosmetyki są nawet lepsze niż drogie chemiczne, uprawiać sport można w zaciszu własnego domu, bez własnej siłowni i osobistego trenera, a dobrej jakości jedzenie to przede wszystkim proste pokarmy. Do tego warto dodać odpowiednią ilość wypoczynku.

Ważne nastawienie

Wiele osób zgadza się z faktem, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje. Do tego można dodać: „i na ile wygląda”. Niestety, w Polsce wciąż nie brakuje ludzi, którzy trzymają się stereotypów i uważają, że osobom dojrzałym nie wypada na przykład ubierać się młodzieżowo czy nosić długich włosów. Kiedy uwierzy się w to, że jest się starym, a także podporządkuje takim poglądom, faktycznie będzie się wyglądać i czuć jak osoba młoda. Metryka tak naprawdę nie ma większego znaczenia, znacznie ważniejszy jest wygląd, a ten dziś można zachować w dobrym stanie na długi czas – nie tylko dzięki medycynie estetycznej. Z wiekiem uroda przemija? Wcale nie, jeśli tylko jest się zadbaną osobą, można wyglądać pięknie nawet do później starości, choć oczywiście wygląd się zmieni.

Walka z nadwagą

Bardzo często skutkiem upływu czasu, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jest przybieranie na wadze. Jest to związane przede wszystkim z naturalnym spowolnieniem metabolizmu, ale też zmniejszoną ruchliwością. Wiele osób też, co trzeba przyznać, uważa, że w późniejszym wieku nie musi już o siebie dbać, gdyż nie musi się nikomu podobać. Jest to błędne nastawienie, gdyż nadwaga znacznie postarza – nawet bardzo młode osoby wyglądają dużo poważniej, gdy mają wiele nadprogramowych kilogramów.