belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

Jaki blat do szarej kuchni wybrać
Dom i Ogród

Jaki blat do szarej kuchni wybrać?

Szara kuchnia to ponadczasowe rozwiązanie. Prezentuje się estetycznie i designersko. Poza tym można ją urządzić w wielu stylach, np. skandynawskim albo bardziej loftowym. Zobacz, jaki blat do szarej kuchni wybrać.

Drewniany blat kuchenny

Do szarości pasuje drewno, to jest pewne. Poza tym dodaje ono przytulnego charakteru i można nim odczarować każde wnętrze. Blat drewniany powinien być jednak odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym musi przetrwać wysoką temperaturę oraz wilgoć, która panuje w kuchni. Drewno jest jednak przyjazne środowisku i niesamowicie proste w obróbce. Trzeba też pamiętać o regularnej konserwacji, aby cały czas prezentował się estetycznie.

Blat może być wykonany np. z drewna litego. Masz tu pewność, że jeden produkt obok drugiego nie będzie wyglądał identycznie. Możesz też wybrać blat z drewna klejonego warstwowo. To niesamowicie trwałe rozwiązanie. Do wyboru masz też powierzchnię lakierowaną albo olejowaną.

Biały blat do szarej kuchni

Do szarej kuchni pasuje też biały blat. Tu masz do wyboru różne materiały, w tym kamień z fakturą albo laminat. pierwszy z nich jest dość drogi, jednak elegancki i wytrzymały. Chcesz jednak zainwestować w dobrej jakości materiał? Pożyczka gotówkowa pozwoli Ci na spełnienie tego celu. Laminat to popularny materiał, który często jest stosowany do wykończenia kuchni.

Niestety, biały blat do kuchni jest mało praktyczny – trzeba cały czas dbać o jego wygląd. Tańsze modele, które nie są zbyt odporne na uszkodzenia i zarysowania, mogą nie być dobrym rozwiązaniem. Ciekawe są także modele białe z delikatnymi zdobieniami, czyli fakturą. Tu rzadziej widać okruszki, kurz czy drobne zanieczyszczenia.

Czarne dodatki do szarej kuchni

Postaw na czerń jako uzupełnienie szarej kuchni. Dzięki temu stworzysz elegancką aranżację. Geometryczne kształty czy cegła dodatkowo wzbogacą urządzenie kuchni w stylu loftowym. Jakie materiały masz do wyboru? Pierwszym z nich jest marmur, który kojarzy się z luksusem. Prezentuje się naprawdę estetycznie i jest wytrzymały. Trzeba jednak dbać o jego wygląd i nie stosować zbyt silnych detergentów. Czarny blat kuchenny może być też wykonany z granitu, to jeden z najbardziej trwałych materiałów. Pasuje do wnętrz glamour, ale też nowoczesnych i minimalistycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest konglomerat, który jest nieco tańszy od kamienia, bo jest to połączenie np. granitu i marmuru. W sklepach budowlanych znajdziesz także laminat, który swoim wyglądem imituje luksusowy kamień. Chwilówka bez bik to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zainwestować w swoją kuchnię.