belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
Porady

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to niezwykłe wydarzenie dla zakochanych. Wiele pań czeka niecierpliwie na magiczną chwilę w postaci wręczenia pierścionka, co zbliża do zawarcia związku małżeńskiego. Nawet jeśli ktoś ma w myślach, że ten dzień wkrótce nastąpi, to zawsze jest to przyjemne zaskoczenie. Wielu panów wykazuje się kreatywnością, przez co wybranki czują się wyjątkowo.

Dzień zaręczyn pozostaje w pamięci przez długi czas. Oczywiście pierścionek zaręczynowy nie musi kosztować kilkunastu tysięcy złotych i mieć ogromnego brylantu. Warto jednak zadbać o to, aby ładnie się prezentował i był właściwie dobrany pod kątem rozmiaru.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe

Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Mogłoby się wydawać, że zakup pierścionka zaręczynowego jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym różnie, o czym przekonało się już wielu panów. Od czego w takim razie zacząć, aby ułatwić sobie zadanie? Nie ma przecież niczego piękniejszego niż uśmiech zadowolenia obdarowanej. Na początek trzeba określić swój budżet, aby wiedzieć, na jaki można pozwolić sobie wydatek. Czasem trzeba ograniczyć się do kilkuset złotych, innym razem można nieco zaszaleć.

Mając już ustalony przedział cenowy, przechodzi się do wybrania kamienia. Wpływa to w dużym stopniu na wygląd pierścionka. Większość pań pożąda diamentów, które mają wysokie walory estetyczne. Cechuje je także niezwykła trwałość. Od wieków symbolizują udany związek. Zakup pierścionki z diamentem to dobry pomysł ze względu na to, że posłuży przez wiele lat użytkowniczce w niezmienionej formie. Minerał ten jest odporny na zarysowania i matowienie.

Sporą popularnością cieszą się także pierścionki zaręczynowe z szafirem, rubinem i szmaragdem. Łatwiej będzie mężczyźnie, który zna preferencje swojej wybranki. Warto przyjrzeć się bliżej jej kolekcji biżuterii. Określenie stylu ma duże znaczenie, po panie lubią otrzymywać rzeczy, który do nich pasują. Jedne stawiają na minimalizm, innym podobają się bogate zdobienia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego znaczenie ma to, aby sprawdzić jakość zarówno złota, jak i kamienia. Nie wystarczy przecież to, aby biżuteria ładnie się prezentowała. Ma być też trwała i oryginalna. W przypadku brylantów wręcz trzeba żądać przedstawienia certyfikatu autentyczności. Pełna dokumentacja pozwala sprawdzić wszystkie ważne parametry kamienia. Istotne są między innymi rodzaj szlifu, czystość, barwa, masa. Im wyższa próba złota, tym lepiej, po wpływa to na jego odporność na zarysowania, niepodatność na odkształcenia, trwałość.

Bardzo ważną kwestią będzie dobranie właściwego rozmiaru pierścionka, dlatego najlepszym rozwiązaniem staje się dyskretne sprawdzanie szkatułki przyszłej małżonki. Można też zabrać ze sobą do jubilera jeden z pierścionków wybranki serca, po czym niepostrzeżenie odłożyć go na miejsce. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc przyjaciółki ukochanej lub jej matki. Jako że ceny pierścionków zaręczynowych mogą być bardzo zróżnicowane, to warto porównać je ze sobą u co najmniej kilku jubilerów. Zapoznać należy się także z zasadami zwrotu i reklamacji biżuterii.