belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

Dom i Ogród

Nowość na rynku! Czym są świece dla zwierząt?

Świece są piękną dekoracją pomieszczeń i mogą również nadawać im ładny zapach. Czym jednak są świece dla zwierząt? Sprawdź teraz!

 

Obecnie w sprzedaży można znaleźć produkty określane jako świece dla zwierząt. Chociaż wyglądają jak zwykłe świece, to jednak mają one specjalne zastosowanie. Co warto wiedzieć na temat świeczek dla zwierząt? Warto poznać je bliżej, szczególnie wtedy, gdy ma się psa, kota lub małe zwierzątka jak chomiki, świnki morskie czy króliki.

 

Świeca dla zwierząt – co to jest?

Termin jak świece dla zwierząt odnosi się do świec zapachowych, które komponowane są z myślą o właścicielach zwierząt. Czym dokładnie różnią się one od zwykłych świec?

 

Przede wszystkim świece dla zwierząt są całkowicie naturalne i nie zawierają w składzie substancji, które mogłyby powodować zagrożenie dla zwierząt.

 

Bazą tego typu świec najczęściej jest wosk sojowy, natomiast za zapachy odpowiadają naturalne olejki eteryczne. Wobec tego nie zawierają one składników obecnych w popularnych świecach, które są niebezpieczne we wdychaniu, na przykład parabenów, parafiny czy ftalanów.

 

Zapachy świec dla zwierząt

Dostępne w sprzedaży świece dla zwierząt są oferowane w wielu wyśmienitych zapachach na bazie olejów eterycznych. Zapachy te komponowane są w taki sposób, aby nie tylko nadawały one wnętrzom przyjemny aromat, ale również skutecznie neutralizowały nieprzyjemne zapachy.

 

Wśród popularnych zapachów znajdują się między innymi te sosnowe, lawendowe czy cytrusowe, natomiast można spotkać się również z innymi zapachami świec. Są to zapachy relaksujące, przyjemne, które nie przeszkadzają zwierzętom i powodują, że dom pachnie zachwycająco.

 

Kiedy warto stosować świece dla zwierząt?

Przede wszystkim świece dla zwierząt będą doskonałe wtedy, gdy w domu często można wyczuć zapach zwierzęcia.

 

Może być to zapach nieprzyjemny, a nie zawsze można mu całkowicie zapobiegać, na przykład wtedy, gdy zwierzę często przebywa na dworze, ma w domu kuwetę. Wtedy nawet częste sprzątanie może nie wystarczać, dlatego też warto stosować dodatkowe neutralizatory.

 

Właśnie dlatego świece dla zwierząt w mascota.pl mogą być w takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę. Wystarczy je zapalić, aby we wnętrzu pojawił się przyjemny zapach i zneutralizował on zapachy nieprzyjemne.

 

Jak korzystać ze świec dla zwierząt?

Stosowanie świec dla zwierząt jest bardzo proste. Wystarczy podpalić knot w świecy, aby już niedługo zacząć rozkoszować się jej zachwycającym zapachem. Zaleca się, aby świeca paliła się przez przynajmniej 2 godziny, by skutecznie zneutralizować zapachy.

 

Należy jednocześnie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Świece nie powinny być palone w miejscu, gdzie istnieje ryzyko pożaru, na przykład przy firankach, zasłonach, dekoracjach. Również nie należy umieszczać ich w przeciągu. Świece powinny być stale nadzorowane i nie należy pozostawiać ich w pomieszczeniu bez kontroli.

 

Świece dla zwierząt – gdzie kupić?

Obecnie świece dla zwierząt są sprzedawane przede wszystkim w dobrych sklepach zoologicznych stacjonarnie i online. Można kupować je również bezpośrednio w sklepach internetowych producentów.