belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

jak utrwalić loki
Lifestyle Uroda

Jak utrwalić loki, by cieszyć się nimi zdecydowanie dłużej?

Piękne loki wysoce cenione są w Europie od zarania dziejów, a wiele kobiet wydaje spore ilości pieniędzy na to, by ich fryzura zachwycała burzą loków, które jednak są niepokorne, charakteryzując się niskim poziomem trwałości.

Nawyki związane ze snem i wypoczynkiem

Jedną z najważniejszych zasad, które umożliwiają zachowanie loków na znacznie dłuższy czas, jest ta mówiąca o konieczności upinania włosów do snu i wypoczynku. Spanie z rozpuszczonymi włosami jest wysoce niewskazane, a loki bardzo szybko się zniszczą.

Istnieje wiele rodzajów upinania włosów do snu, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wiele pań może mieć też problem z zasypianiem ze spiętymi włosami, do czego trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Odpowiednia pielęgnacja

Każdy rodzaj włosów wymaga odpowiedniego rodzaju pielęgnacji, a więc i stosowania dedykowanych dla niego kosmetyków. Nie inaczej jest w przypadku włosów kręconych, które wymagają przeznaczonej specjalnie dla nich odżywki, a także szamponu. Już samo wprowadzenie tej zmiany pozwoli ocalić loki przed zniszczeniem.

Chcąc utrwalić loki, trzeba też pamiętać o tym, by nigdy nie kręcić włosów świeżo umytych i dać im po prostu wyschnąć przed rozpoczęciem procesu.

Chcąc opanować wiedzę na temat tego, jak utrwalić loki, warto też zaopatrzyć się w dobrą lokówkę. Istnieją różne ich modele, które charakteryzują się różną skutecznością. W przypadku niektórych lokówek efekt będzie zaledwie jednodniowy, podczas gdy inne zapewnią piękne loki, których trwałość wynieść może nawet 3-4 dni.

Lakier w atomizerze – jeden z najlepszych sposobów na utrwalenie loków

Czasami przy utrwalaniu loków najlepiej sprawdzają się najprostsze rozwiązania, a jednym z nich jest po prostu zastosowanie dobrego lakieru w atomizerze. Warto wybrać przy tym taki lakier, który będzie przyjazny włosom i skóry głowy. Obecnie można dostać wiele lakierów łagodnych, które nie zawierają tylu szkodliwych substancji, co starsze ich generacje.

Przy stosowaniu go trzeba pamiętać o tym, aby z nim nie przesadzić, gdyż włosy wyglądające na zlepione są wysoce nieestetyczne, a w niektórych przypadkach zbyt obfita aplikacja lakieru może objawiać się oklapnięciem włosów od nasady, co też potrafi zepsuć fryzurę.

Wcielając w życie powyższe wskazówki, można utrwalić loki na 3-4 dni, a już na pewno przetrwają one noc, podczas której najczęściej ulegają one zniszczeniu. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że każda kobieta posiada inne włosy i nie ma jednej, uniwersalnej metody, więc czasem trzeba przetestować ich co najmniej kilka, zanim znajdzie się tę najlepszą.