belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

sportowo elegancki styl
Lifestyle Moda

Sportowo elegancki styl – czym się charakteryzuje i jak wcielić go w życie?

Świat mody stale ewoluuje, a coraz częściej zdarza się, że dwa zupełnie różne style, pochodzące niejako z dwóch różnych światów, często tworzą zupełnie nowym styl na miarę XXI wieku. Do takich połączeń należy między innymi sportowo elegancki styl, który jest połączeniem wygody, luzu i elegancji, będąc uważanym też za wysoce seksowny.

Dwa światy łączą siły

Styl ten charakteryzuje się połączeniem odzieży sportowej z odzieżą elegancką. W ten sposób uzyskuje się styl, który z jednej strony jest casualowy i nie nadaje się do stosowania w sytuacjach oficjalnych, w tym na spotkaniach biznesowych, jednak emanuje z niego elegancja i idealny jest on na różne mniej oficjalne spotkania, wyjścia na miasto, czy randki.

Styl ten określany jest często jako smart casual, a od stylu typowo sportowego różni się przede wszystkim tym, że rezygnuje się tu z eksponowania ciała, które jest niemal całe zakryte. Jednocześnie używa się w nim też odzieży sportowej wykonanej z dobrej jakości materiałów, często zupełnie naturalnych, a do tego kolorystyka jest stonowana, tak aby sportowa część takiej stylizacji pasowała do eleganckiego elementu odzieży, z którą jest łączona.

Warto też wspomnieć, że sportowa elegancja też coraz częściej wchodzi do firm, a dress code wielu z nich często wskazuje ją, jako preferowaną formę ubierania się w firmie, jednak na spotkaniach z klientami i na uroczystościach trzeba już będzie zastosować typowo formalny, elegancki styl.

Jakie stylizacje można stworzyć, łącząc elegancję z modą sportową?

Sportowo elegancki styl może przejawiać się na wiele sposobów, a stylizacji jest tu naprawdę wiele.

W przypadku mężczyzn popularne jest między innymi łączenie sportowych koszulek, w tym koszulek polo, z garniturami. Można też na przykład połączyć eleganckie dżinsy i marynarkę z dobrej jakości koszulką polo i nieco lżejszym, bardziej sportowym obuwiem – na przykład z tenisówkami.

W przypadku kobiet idealnym połączeniem są na przykład dżinsy, elegancka koszula i marynarka. W przypadku stroju w tym stylu poszczególne elementy powinny dobrze przylegać do ciała i powinno unikać się odzieży zbyt luźnej, która często jest charakterystyczna dla czysto sportowego stylu.

Sportowo elegancki styl jest często nadzwyczaj uniwersalny i jest on odpowiedni na wiele okazji. Wygląda on świetnie na ulicy, a w wielu firmach ma wskazywać na luźną i przyjazną atmosferę w nich panującą. Jest on też znakomitą okazją do tego, by dać życie ubraniom, które często leżą schowane w szafie, a z których można stworzyć modną stylizację.