belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

Porady

Domowa huśtawka dla dzieci — jak wybrać?

Zabawa na huśtawce to jedna z ulubionych czynności każdego dziecka. Możliwość jej montażu w pokoju dziecięcym zapewnia najlepszą rozrywkę przez cały czas bez względu na pogodę. Nie trzeba już wyczekiwać przyjemnej temperatury w akompaniamencie promieni słonecznych, aby skorzystać ze wszystkich zalet bujania i kołysania. Od dziś Twoje dziecko może robić to we własnym domu. Producenci prześcigają się w dostępnych wariantach, a my mamy możliwość wyboru zarówno huśtawki stojącej, jak i wersji montowanej pod sufitem. 

Dobra zabawa i bezpieczeństwo przede wszystkim

Jednym z najważniejszych aspektów, jaki powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru huśtawki, jest bezpieczeństwo. Istotna jest tutaj przede wszystkim jakość wykonania produktu oraz użytych do tego materiałów. Ma to nierozłączny związek z wytrzymałością — huśtawka domowa dla dziecka powinna być dopasowana do niego pod względem wagi, jaką jest w stanie utrzymać. 

Istotne w zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa jest poprawne zamontowanie atrakcji. Większość huśtawek posiada również zabezpieczenia, które chronią przed wypadnięciem. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy zadbać o malucha w wieku niemowlęcym. Materiał wykonania powinien być przyjazny dla delikatnej skóry. Najbardziej popularne jest naturalne drewno z dodatkiem bawełnianych elementów, takich jak siedzisko. 

Kiedy jest najlepszy moment na zakupienie huśtawki dla dzieci?

Z rozwiązań domowych mogą korzystać najmłodsze maluchy, nawet w wieku niemowlęcym. Wszystko dzięki ruchowi bujania, które ma ogromny wpływ na rozwój dziecka oraz poprawę funkcjonowania mózgu. To, co powinniśmy zapewnić dziecku, wybierając dla niego odpowiedni sprzęt to przede wszystkim wygodne oparcie, które zapewni bezpieczną postawę oraz stabilizację. Dodatkowo ważna jest blokada z przodu, która zapobiegnie upadkom. 

Wiele huśtawek posiada ochraniacze, które tworzą dodatkową amortyzację. Najważniejszym warunkiem posadzenia dziecka na huśtawce jest to, aby potrafiło ono już samodzielnie siedzieć. Nie chodzi tutaj jedynie o komfort, ale również o zdrowie maluszka. W przypadku starszych dzieci, które potrafią bawić się samodzielnie, doskonale sprawdzi się huśtawka stojąca. 

Zalety huśtawek stojących i wiszących

Huśtawka stojąca to doskonałe rozwiązanie nie tylko do domu, ale również do ogrodu. Jest to atut, chociażby ze względu na to, że nie każdy z nas może pozwolić sobie na postawienie dodatkowego mebla na małym metrażu. Taka zabawka może udekorować ogród, taras lub balkon. W naszym Misioo jest dostępnych wiele wariantów huśtawek stojących, które wykonane zostały z przyjaznych dla dziecka materiałów zapewniających komfort i bezpieczeństwo. Więcej informacji na te temat znajdziemy na stronie internetowej https://misioohandmade.pl/hustawki-domowe-dzieciece/

Huśtawka wisząca ma tę zaletę, że poradzi sobie również z dziećmi w wieku niemowlęcym. Posiada też wygodne siedzisko, które zapewnia komfort nawet najmłodszym maluchom. Najczęściej jest umieszczana pod sufitem, dzięki czemu nie wymaga wysiłku — delikatne bujanie dokonuje się samoistnie i pozwala uspokoić lub uśpić dziecko.