belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

nadwzroczność
Lifestyle

Czym jest nadwzroczność i jakie krople do oczu wybrać?

Nadwzroczność lub inaczej mówiąc dalekowzroczność albo hiperopia, to powszechnie występująca wada wzroku u wielu ludzi, którą najszybciej można skorygować dopasowując soczewki kontaktowe albo okulary korekcyjne. Osoby cierpiące na taką przypadłość bardzo dobrze widzą obiekt umiejscowiony daleko, natomiast z bliskiej odległości widzenie jest niewyraźne i zamazane.

Niestety osoby, które nie będą korygować widzenia za pomocą np. szkieł kontaktowych, mogą po kilku latach zacząć cierpieć na kolejne problemy, które mogą objawiać się pogorszeniem wzroku również na dalszą odległość. Jeżeli więc nie będziemy przeciwdziałać nadwzroczności, to w przyszłości zaczną występować trudności z ostrym widzeniem zarówno z bliska, jak i daleka.

Jakie są objawy nadwzroczności i gdzie znaleźć dobrego specjalistę?

Nadwzroczność to wada wzroku, która występuje nawet u nowo narodzonych dzieci, ale najczęściej mija w miarę dojrzewania narządu wzroku. U dorosłych natomiast problem ten może zacząć pojawiać się już na początku wieku średniego.

Najczęściej objawem jest nieostre widzenie obiektów znajdujących się blisko, co utrudnia codzienne, normalne funkcjonowanie. Człowiek może mieć problemy zarówno w zwykłym czytaniu, jak i pisaniu, a także kilkugodzinnej pracy przy komputerze. Objawy te mogą się nasilać i powodować ból oczu czy ból głowy albo ogólne zmęczenie.

Właściwą diagnozę najlepiej jest przeprowadzić u doświadczonego specjalisty. Podczas badania wzroku można będzie stwierdzić czy osoba cierpi na nadwzroczność oraz jaki jest jej ewentualny stopień. Pomoże to również idealnie dopasować soczewki kontaktowe.

Jakie krople do oczu wybrać, aby zwiększyć komfort noszenia soczewek?

Dobre krople do oczu pomagają szybko złagodzić objawy suchego czy zmęczonego oka. Producenci oferują różnego rodzaju produkty, dlatego wiele osób nie do końca wie, na co się zdecydować. Sprawdzonym i renomowanym producentem jest marka ACUVUE, która oferuje aż 4 preparaty.

Na najłagodniejsze objawy suchego oka i dla osób aktywnych sportowo, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie kropli Blink Contacts. Przy umiarkowanych objawach, dla osób aktywnych zawodowo i spędzających wiele godzin każdego dnia przed ekranem komputera, najlepiej sprawdzi się Blink Intensive.

Blink Intensive – minimsy to produkt zaprojektowany dla osób, które spędzają najwięcej czasu poza domem i potrzebują szybkiej aplikacji zawsze pod ręką. Na najbardziej uporczywe problemy polecane są krople do oczu Blink Intensive Plus, które można stosować na dzień i na noc.

Dlaczego warto stosować nawilżające, ochronne krople do oczu Blink?

Każdego dnia jesteśmy narażeni na wiele szkodliwych czynników, które mają wpływ na pogarszanie się naszego wzroku. Mowa tu przede wszystkim o wielogodzinnym korzystaniu z komputera czy telefonu, przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu, czy nawet przyjmowanych lekach.

Wszystko to może mieć wpływ na uczucie zmęczenia oczu, zaczerwienienia, pieczenia czy nawet swędzenia. Niektórzy mogą skarżyć się również na piasek pod powiekami albo częste bóle głowy, co również ma związek z symptomem suchego oka.

Wada wzroku może z każdym dniem się pogarszać, dlatego warto jak najszybciej zacząć stosować ochronne, nawilżające krople do oczu Blink, które zwiększą komfort noszenia soczewek i poprawiają jakość naszego życia.