belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

kolorowe skarpetki stylizacje
Lifestyle Moda

Kolorowe skarpetki stylizacje dla każdego

Jeszcze do niedawna skarpetki były bardzo nudne i przewidywalne. Nikt nie zwracał na nie większej uwagi, bo nie miały też znaczenia dla całokształtu stylizacji. Najważniejsze było to, aby grzały stopy. Tymczasem ostatnio pojawił się zupełnie nowy trend, w którym kolorowe skarpetki to często wręcz wisienka na torcie zestawu zakładanego do pracy czy na uczelnię. Jak nosić kolorowe skarpetki i nie przesadzić? Komu pasują i w jakich sytuacjach rzeczywiście dobrze się sprawdzają? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Kolorowe skarpetki stylizacje

O kolorowych skarpetkach niektórzy muszą po prostu zapomnieć. Najlepiej od razu wyjaśnić, że nie nadają nadają się one dla ludzi dorosłych, którzy muszą nosić się do pracy zgodnie z zasadami dress code. Jeśli w konkretnej branży, w której się pracuje, mile widziane są stroje służbowe eleganckie, z klasą, kolorowe i humorystyczne skarpetki trzeba zostawić sobie tylko i wyłącznie na weekend. Wyjątkiem mogą być niektóre korporacje, które dopuszczają tak zwane casual Fridays. To dzień w tygodniu, kiedy to można założyć do pracy wszystko to, na co ma się ochotę, bez konieczności przestrzegania firmowych reguł dotyczących stroju.

Stylizacje z kolorowymi skarpetkami

Przechodząc dalej, kto może korzystać z kolorowych skarpetek? Każdy kto ma ochotę. Osoby, które strój służbowy mogą traktować zdecydowanie lżej, jak najbardziej mogą pozwolić sobie na kolorowe skarpetki zakładane na przykład do jeansów, koszuli i marynarki. Pasują one zarówno do butów sportowych, na przykład tak ulubionych sneakersów, jak też do tych bardziej eleganckich. W tym drugim przypadku warto jednak postawić na to, aby skarpetki charakteryzowały się kolorowym printem, jednak raczej stonowanym motywem.

Do czego nosić kolorowe skarpetki?

Takie kolorowe skarpetki świetnie wyglądają wtedy, gdy zakłada się je do ubrań raczej prostych, minimalistycznych. Można powiedzieć, że w tym przypadku od nadmiaru głowa boli. Traktuje się je jak dodatek, a ten w przypadku zestawów ekstrawaganckich, bogatych we wzory i kolory, musi być prosty i zwyczajny. Na odwrót, jeśli wybiera się prosty i klasyczny strój, można urozmaicić go właśnie za pomocą kolorowych skarpetek. Kobiety, czy bardziej młode dziewczyny, zakładają tego typu kolorowe skarpetki na przykład do krótkich spodenek. Wtedy skarpetki są mocno podciągnięte do góry, tak by pokazać ich wzór. W takim zestawie świetnie wyglądają z prostymi butami sportowymi, na przykład z białymi trampkami, które są prawdziwą klasyką.