belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

ile trwa angina
Lifestyle Zdrowie

Ile trwa angina i jakie są jej główne objawy?

Wśród różnego rodzaju infekcji przede wszystkim można wymienić anginę. Jest to choroba górnych dróg oddechowych, która daje bardzo niekorzystne objawy. Wiele osób zastanawia się, ile trwa angina oraz jakie są jej główne objawy. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać podstawowe informacje na temat tej choroby.

Czym jest angina?

Angina ropna jest chorobą spowodowaną przez bakterie z grupy paciorkowców. Mają one bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka, dlatego powodują szereg niekorzystnych objawów. Anginą ropną można się zarazić poprzez drogę kropelkową, czyli w szczególności kontakt z zakażoną osobą. Jej objawy są bardzo charakterystyczne. Wśród nich można przede wszystkim wymienić biały nalot na języku, czopy składające się z ropy oraz śluzu, zaczerwienione migdałki, a także powiększone węzły chłonne, które znajdują się w okolicach szyi.

Objawy anginy

Objawy anginy ropnej są bardzo charakterystyczne i zazwyczaj pojawiają się po czterech lub pięciu dniach od zakażenia. Zazwyczaj na samym początku choroby pojawia się dość wysoka gorączka wraz z dreszczami. Może ona sięgać nawet do czterdziestu stopni Celsjusza. Oprócz tego wśród innych objawów, które bardzo często pojawiają się w przypadku tego rodzaju choroby można wymienić silny ból gardła. Mogą pojawić się dodatkowo bóle głowy, bóle mięśni oraz stawów, a także ogólne osłabienie i uczucie rozbicia. Warto z takimi objawami zgłosić się do lekarza, aby dopasował jak najbardziej korzystne leczenie.

Czas trwania anginy

Czas trwania takiej choroby jak angina może być bardzo zróżnicowany oraz zależny od cech osoby chorej. Jest to w dużej mierze kwestia indywidualna. Angina ropna zazwyczaj ma bardzo gwałtowny i nagły przebieg. Silne objawy pojawiają się dość szybko. Gorączka, która pojawia się jako jeden z pierwszych objawów może zniknąć już po trzech, czterech lub pięciu dniach. Jednak pozostałe objawy mogą się utrzymywać dużo dłużej, a ich wyeliminowanie w dużej mierze zależne jest od podjętego leczenia.

Leczenie anginy

W przypadku stwierdzenia takiej choroby jak angina ropna niezbędne jest wdrożenie antybiotyku, który jest konieczny. Dzięki zastosowaniu antybiotyku objawy choroby będą miały możliwość szybszego ustąpienia, a sam czas choroby w znaczny sposób zostanie skrócony. Dodatkowo warto również wspomnieć, że zakażona osoba przestanie zarażać już po dwudziestu czterech godzinach od przyjęcia pierwszej dawki. Zmniejszone jest również ryzyko pojawienia się powikłań, a więc antybiotyk powinien być zastosowany w każdym przypadku, o ile istnieje taka możliwość.