belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

dekoracja okien
Lifestyle

Dekoracja okien – najlepsze sposoby na ozdobienie okien

Okna stanowią bardzo ważny element każdego wnętrza. Ich odpowiednie umieszczenie, a także udekorowanie ma wpływ na ostateczny wygląd całej aranżacji mieszkania.

Dekoracja okien – czym ozdobić okna?

Okna można ozdobić na wiele ciekawych sposobów. Jedną z najpopularniejszych metod zdobienia okien są firany i zasłony. Odpowiedni dobór firan doda naszym wnętrzom szyku i elegancji, dbając dodatkowo o naszą prywatność. Przy wyborze firan czy zasłon, które ozdobią nasze okna trzeba wziąć pod uwagę zarówno wielkość pomieszczenia, jak i rozmiar samych okien. W salonie, przy dużych, wpuszczających sporo światła oknach najlepiej sprawdzą się długie, rozłożyste materiały. Dodatkowo przy wyborze zasłon warto kierować się także stylem obowiązującym w pomieszczeniu. W nowoczesnych salonach lepiej sprawdzą się proste firany o jednolitych kolorach. Małe pomieszczenia wymagają lżejszych, przewiewnych materiałów – do małych okien najlepiej dobrać krótkie, cienkie materiały.

A może jednak okiennice?

Okiennice doskonale chronią wnętrza przed promieniami słonecznymi – gwarantują przyjemny chłód nawet w najbardziej upalne dni. Jeżeli zdecydujemy się na zamontowanie okiennic zewnętrznych dodatkowo ochronimy nasze okna przed deszczem czy gradem. Okiennice będą stanowić także dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem.

Dekoracja okien za pomocą okiennic pomoże w uzyskaniu niezwykle ciekawego efektu. Okiennice drewniane idealnie sprawdzą się jako wykończenie aranżacji w stylu rustykalnym lub vintage. Okiennice niekoniecznie muszą zostać wykonane z drewna – ich metalowe odpowiedniki świetnie sprawdzą się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach.

Pomysł na udekorowanie okien – zdaj się na kwiaty

Jeżeli zależy nam na tym, żeby do naszych pomieszczeń wpadało dużo naturalnego światła możemy zrezygnować z zawieszania w naszych oknach zasłon i firanek, zamiast tego ozdabiając je na przykład kwiatami. Kwiaty w oknach to także ciekawy i oryginalny sposób na zagospodarowanie parapetu.

W oknie mogą stanąć zarówno kwiaty cięte, jak i doniczkowe – wszystko zależy wyłącznie od naszych upodobań i stylu, w którym urządzone zostało mieszkanie. Przy wyborze kwiatów na parapet warto wybrać takie, które nie będą trudne w ewentualnym przestawieniu – najlepiej sprawdzą się niewielkie, niezbyt rozłożyste egzemplarze.

Wybierając kwiaty trzeba mieć również na uwadze nasze zdolności ogrodnicze. Jeżeli zdarza nam się zapominać o regularnym podlewaniu roślin, najlepiej będzie wybrać egzemplarze niewymagające częstego nawadniania.

okragly-stol.pl