belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

klej do tipsów
Lifestyle Uroda

Wszystko co należy wiedzieć o przyklejaniu tipsów

Tipsy to dobra, a przede wszystkim tańsza alternatywa paznokci hybrydowych, których założenie wiąże się z dość wysokim kosztem, szczególnie jeśli musimy wykonać to u kosmetyczki. Tipsy natomiast, są łatwo dostępne, a ich aplikacja nie wymaga specjalnych umiejętności. Na rynku dostępne są tipsy przypominające naturalnego paznokcia, a także te już pomalowane, pokryte rozmaitymi wzorami czy kształtami. Wybór ten należy oczywiście do samej klientki, ich specyfikacja nie różni się zbytnio od siebie. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio dopasować rozmiar i kształt proponowanego tipsa do naturalnego paznokcia. Zniweluje to sztuczny i przerysowany efekt, a sam tips będzie się dłużej trzymał.

Klej do tipsów a ich przyklejanie

Klej, jest to podstawowy element, składający się na cały proces aplikacji takowych paznokci. To od niego zależy, ile będziemy mogli pocieszyć się nowym manicure, a co więcej – klej ma także wpływ na późniejszą kondycję paznokcia. Z reguły, producenci dołączają do zestawu paznokci, niewielkie opakowanie żelowego kleju, umożliwiającego ich aplikację. W przypadku jednorazowego zabiegu może być to dobry wybór, powinien on trzymać nasze paznokcie przez około tydzień.

Jednak, jeśli tipsy nakładane są zdecydowanie częściej, warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego kleju. Nie jest to duży wydatek, a jakością różni się diametralnie od próbki dołączanej z tipsami. Przyczyni się on nie tylko do poprawy trwałości samego manicure – dobry klej jest w stanie utrzymać tipsy na powierzchni płytki nawet 3 tygodnie, ale także będzie dbał o kondycję paznokcia.

Na co zwrócić uwagę kupując klej do tipsów?

Przede wszystkim, zachowany powinien być stosunek jakości do ceny. Obecnie, dostępnych jest wiele wariantów owego produktu, które często niczym nie różnią się od darmowych próbek, dołączanych do zestawów tipsów. Powinien być on także wydajny i starczać na kilkanaście użyć. Tipsy, niezwykle często zakładane są przez osoby nieposiadające dużego stażu kosmetycznego, dlatego też klej ten musi cechować się prostotą i łatwością aplikacji. Ważne jest aby dość szybko wysychał, dzięki czemu aplikacja będzie szybka i przyjemna. Co ciekawe, wiele klejów ma wielowymiarowe działanie, dzięki czemu nadają się także do przytwierdzania wszelakich zdobień na paznokciach.

Jak zdjąć tipsy?

Wbrew pozorom, zdejmowanie tipsów wcale nie należy do trudnych zadań. Potrzebny jest jedynie pilniczek, szpatułka a także aceton. Paznokcie powinny zostać umieszczone w kąpieli acetonowej, a następnie same odejść.