belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

ideał dziewczyny
Lifestyle Porady

Ideał dziewczyny – jak nim być?

Choć mawia się, że charakter jest ważniejszy niż wygląd, nie da się ukryć, że wizerunek człowieka także jest ważny, zwłaszcza w młodym wieku. Osoby w wieku nastoletnim, zwłaszcza dziewczęta, zwracają wielką uwagę na swą powierzchowność, nie chcąc wyglądać gorzej niż koleżanki, zwłaszcza że defekty urody mogą prowokować docinki, obniżają pewność siebie, a także, oczywiście, zmniejszają zainteresowanie płci przeciwnej. Co można zrobić, by wyglądać tak dobrze, jak to tylko możliwe?

Dbaj o siebie

Choć może to brzmieć banalnie, naprawdę ma duże znaczenie. Na pierwszy rzut oka widać, kto jest zadbany, a kto nie, a u dziewczyn jest to widoczne szczególnie. Nie oznacza to jednak konieczności pracowitego układania fryzury czy robienia starannego makijażu. Dużo ważniejsza jest pielęgnacja – jej brak często maskuje się właśnie makijażem czy wymyślną fryzurą, ale daje to groteskowy efekt. Często dużo lepiej wyglądają na przykład zwyczajne, niefarbowane włosy, ale zadbane, zdrowe i schludnie przycięte, tak samo jak skóra – zdrowy wygląd jest jej większą i ważniejszą ozdobą niż makijaż, który wcale nie maskuje niedoskonałości cery, a nawet często je podkreśla. Kluczowa jest też oczywiście higiena. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na oczyszczanie cery, która w okresie dojrzewania może mocno się przetłuszczać, a także na włosy – należy je myć tak często, jak to konieczne, nawet, jeśli tego wymagają, codziennie.

Jak walczyć z trądzikiem?

Trudno być ideałem dziewczyny, kiedy skóra, zwłaszcza twarzy, usiana jest wypryskami, zaskórnikami, a przy tym mocno się przetłuszcza. Nie zawsze da się temu zapobiec, trądzik to w znacznej mierze wynik burzy hormonów, ale odpowiednia, staranna pielęgnacja cery zmniejszy stany zapalne, nadprodukcję sebum i ogólnie będzie trzymać problem w ryzach. Ważne jest dobre dobranie kosmetyków do potrzeb cery – należy sięgać po preparaty typowo przeciwtrądzikowe, przy czym lepsze są naturalne niż chemiczne, gdyż są delikatniejsze i nie podrażniają skóry. Istotne jest też, by pielęgnacja była bardzo systematyczna – cerę trądzikową trzeba oczyszczać dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Jeśli przy tym problem jest zaawansowany, warto wstrzymać się z wykonywaniem ciężkiego makijażu. I tak nie zakryje on wyprysków, a może pogorszyć stan cery, gdyż będzie zatykał pory skóry.

Uprawiaj sport

W dzisiejszych czasach większość młodych osób woli spędzać czas przed komputerem niż na przykład na boisku, ale ruch jest bardzo ważny dla sylwetki. Ideał dziewczyny co prawda nie musi mieć figury modelki, ale ważne jest, by mieć wysportowaną sylwetkę i jędrne ciało. Niestety w dzisiejszych czasach jest to problem wielu nastolatek – mają one nawet cellulit!