belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

kompozycje ze sztucznych kwiatów
Dom i Ogród Lifestyle

Kompozycje ze sztucznych kwiatów – wskazówki

Coraz częściej dekorujemy nasze mieszkania oraz lokale użytkowe sztucznymi kwiatami. Coraz to nowsze techniki i pomysły na to jak upodobnić plastikowe kwiaty do żywych sprawiają, że te są praktycznie nie do odróżnienia. Nie przypominają one już w ogóle kwiatów, które kojarzymy sprzed kilku lat Jak wykonać kompozycje ze sztucznych kwiatów i jak je pielęgnować, aby cieszyły nas swoim wyglądem jak najdłużej. 

Kompozycje ze sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty są wspaniałą ozdobą naszych wnętrz i coraz częściej wykorzystujemy je w coraz bardziej rozmaitych sytuacjach. Są wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które nie zawsze mają czas na układania bukietów z kwiatów żywych oraz dla tych, którym nie po drodze z pielęgnacją kwiatów doniczkowych. Jest to jednak również świetne rozwiązanie na dekorowanie miejsc, w których niestety mamy dość ograniczony dostęp światła słonecznego. O ile tylko odpowiednio zadbamy o kwiaty sztuczne, możemy bardzo długo cieszyć się ich fantastycznym wyglądem. Wszystkie zabiegi dotyczące pielęgnacji tego typu na szczęście nie zajmują dużo czasu i nie są skomplikowane. Jest to również fantastyczny sposób na stworzenie wiązanki, którą ozdobimy groby naszych bliskich. 

Wskazówki dotyczące kompozycji ze sztucznych kwiatów

 

Jeśli pragniemy, aby nasze kompozycje cieszy nas długotrwale, musimy pamiętać o tym, aby już na etapie wyboru roślin do kompozycji zadbać o właściwe elementy. Warto, aby postawić na kwiaty, które wykonane są z dobrej jakości materiałów i pokryte zostały lakierem, który uchroni je przed blaknięciem oraz działaniem zanieczyszczeń. Co ważne podczas samego już układania bukietów warto zadbać o to, aby w razie potrzeby można było łatwo je zdemontować. Pomoże to w momencie mycia kompozycji, ponieważ na tego typu przedmiotach kurz osadza się dość chętnie. Do codziennego czyszczenia z powodzeniem może nam posłużyć zwykła miotełka lub ściereczka. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie odpowiedniego preparatu, który pozwala nadać naszym kwiatom połysk, a dodatkowo są one odporne na działanie kurzu. Jeśli będziemy używać go regularnie, możemy na długo zapomnieć o konieczności usuwania z naszej kompozycji kurzu za pomocą wody. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest również wykorzystywanie specjalnie do tego przeznaczonych nawilżonych chusteczek. Sztuczne rośliny niosą za sobą wiele zalet, są odporne na ataki wszelkich szkodników i możemy zapomnieć przy nich o podlewaniu czy nawożeniu. Dodatkowo są niepowtarzalną i wspaniałą dekoracją naszego mieszkania.