belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

dwukolorowe paznokcie
Lifestyle Uroda

Dwukolorowe paznokcie – jakie są najpopularniejsze i jak je wykonać?

Paznokcie to zaraz po włosach, najlepsza wizytówka kobiety. Obecnie na rynku dostępne są ogromne urozmaicenia pod względem metody czy wyglądu wykonywanych paznokci, to zasługa przede wszystkim rosnącej na wielkości, wyspecjalizowanej branży kosmetycznej. Panie coraz chętniej sięgają po nietypowe wzory czy kolory, dopasowujące się odpowiednio do danej pory roku lub okazji, takiej jak święta, wesele.

Dwukolorowe paznokcie to hit ostatnich sezonów! Dwukolorowe paznokcie są połączeniem odrobiny szaleństwa z wyrafinowaną klasyką i elegancją. Decydują się na nie zarówno młodziutkie jak i dojrzałe kobiety. Taki rodzaj manicure może przybrać różne formy, klientki chętnie wybierają ombre, baby boomer czy french.

Paznokcie ombre

Ombre to pojęcie bardzo szerokie, odnosi się do specyfiki malowania paznokci. Co istotne, jest to niezwykle prosta metoda, dzięki czemu nawet początkujące stylistki doskonale sobie z nią poradzą. Może przybierać najróżniejsze kolory i nasycenia, wszystko w zależności od naszych preferencji. Do uzyskania efektu ombre potrzebne są jedynie podstawowe elementy wyposażenia kosmetyczki – mianowicie dwa lakiery i gąbeczka. To właśnie za jej pomocą, a dokładniej zamaczając ją w jednym z lakierów, uzyskamy oczekiwany styl. Należy jedynie pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu skóry wokół paznokcia – podczas pracy z gąbeczką może ulec ona zabrudzeniu.

Paznokcie baby boomer

To niezwykle podobna metoda co samo ombre. Baby boomer zdefiniowany jest dwoma kolorami lakieru, które zawsze występują w jego wersji – róż i biel. Dzięki ich użyciu, ombre stanie się niezwykle naturalne i nie będzie odznaczało się zbytnio od koloru naturalnej płytki paznokcia.

Paznokcie kolorowy French

To odświeżona wersja klasycznego, naturalnego manicure French. Ze względu na dużą popularność podstawowej wersji, wariant z zastąpieniem białego paseczka innymi kolorami niezwykle szybko skradł serca kobiet. Taki rodzaj zdobienia, wybierany jest przede wszystkim latem kiedy to odcienie przybierają delikatne, pastelowe kolory, idealnie komponujące się z opaloną skórą.

Paznokcie dwukolorowe można uzyskać także za pomocą użycia po prostu dwóch, odmiennych kolorów lakieru. Mogą być to barwy pochodzące z jednej gamy kolorystycznej, bądź zupełnie inne – kontrastujące. Wówczas, za pomocą pędzelka do zdobień należy podzielić płytkę paznokcia pionowo lub poziomo a każdą z części pokryć innym kolorem. Nie wymaga to specjalnych umiejętności, jednak precyzja jest bardzo istotna w tym rodzaju manicure.