belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

jak się pomalować na wesele
Lifestyle Moda

Jak się pomalować na wesele?

Każdy, kto wybiera się na wesele, chce pięknie wyglądać, gdyż jest to niewątpliwie ważne wydarzenie. Atrakcyjny wygląd wpływa na samopoczucie, nie bez znaczenia jest też oczywiście fakt spotkania krewnych i znajomych, jak i uwiecznianie tego wydarzenia na zdjęciach i filmach wideo. Wybierając się więc na wesele, warto nie tylko starannie dobrać kreację, ale też makijaż. Pozwoli to wszystkim kobietom czuć się pięknie i tak też wyglądać.

Makijaż dzienny czy wieczorowy?

Właściwie trudno to określić, gdyż w Polsce większość wesel zaczyna się w dzień, a kończy nad ranem. Zwykle więc makijaż okolicznościowy na tego rodzaju wydarzenie łączy w sobie cechy makijażu dziennego i wieczorowego. W jaki sposób? Stawia się na przykład na naturalny wygląd cery, bez dodatki na przykład brokatu, ale jednocześnie można skusić się na mocniejszy makijaż ust, a najlepiej – oczu. Do tych ostatnich warto przyłożyć szczególną uwagę, usta można potraktować swobodniej, a to dlatego, że na weselu stale je się i pije, więc makijaż i tak nie utrzyma się długo, jego ciągłe poprawianie będzie więc uciążliwe.
Oczywiście kwestią własnych preferencji jest też to, jak mocny będzie makijaż. Warto jednak poprzestać na stonowanym wyglądzie, by na jasno oświetlonej sali nie wyglądać upiornie.

Trendy czy własne preferencje?

Dla wielu kobiet ważne jest, by malować się modnie, tak jak to nakazują trendy. Jednocześnie jednak warto zachować w tym zdrowy rozsądek, gdyż jasne jest, że nie wszystko wszystkim pasuje. Wykonywany makijaż musi być nie tyleż zgodny z trendami, co z typem kolorystycznym danej kobiety. Wybierając się na wesele, szczególnie warto przyłożyć się do jego dopasowania, a to dlatego, że wszelkie wpadki obniżą nastrój, a nawet mogą zostać uwiecznione na zdjęciach i filmach, stając się powodem wstydu na całe życie. Dobrym wyborem, jeśli do tej pory nie wie się na przykład tego, na jakie kolory stawiać, mając określony typ kolorystyczny, będzie skorzystanie z porad kosmetyczki – w tym celu wcale nie trzeba umawiać się na makijaż okolicznościowy, można o to zapytać przy innej okazji.

Ważna kwestia trwałości

Kobiety zastanawiające się, jak się pomalować na wesele, powinny też zatroszczyć się o to, jak zapewnić sobie trwałość makijażu. Jest to bardzo ważne, gdyż w często dusznej sali, a także podczas tańców nietrudno się spocić, co może spowodować spłynięcie i rozmazanie się makijażu. Jednak nawet bez tego jasne jest, że po wielu godzinach kreski na powiekach czy tusz mogą nie wyglądać tak dobrze jak tuż po nałożeniu. Kluczowa będzie tu jakość kosmetyków, ale dobrze jest też użyć specjalnego utrwalacza.