belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

witaminy
Uroda

Jak dbać o swoją urodę od środka? Najważniejsze witaminy

O urodę można dbać nie tylko przez odpowiednią pielęgnację. Ważne jest także takie pielęgnowanie od środka! Można to robić między innymi przez odpowiednią dietę oraz nawadnianie. Warto o tym pamiętać każdego dnia! Jednak skąd wiedzieć, co warto jeść, aby miało to wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci? Najlepiej poznać witamin i minerały, które za to odpowiadają! Oto wszystko, co musisz wiedzieć, a także produkty, w których znajdziesz wszystkie te składniki odżywcze.

Najważniejsza witamina dla piękna – A

Witamina A to składnik, który jest niezwykle ważny dla naszej cery. Używa się ją nie tylko jako składnika działającego od środka, ale także od zewnątrz. To element wielu kosmetyków do cery twarzy. Najważniejszym działaniem witaminy A jest spowalnianie procesów starzenia się skóry. Staje się ona także ujędrniona, bardziej elastyczna i nawilżona. Świetnie wpływa także na koloryt skóry, wyrównując go oraz nadając pięknego odcienia. Witamina A, czyli inaczej retinol, znajduje się w maśle, jajach oraz serze. Warto też wiedzieć, że pochodną tej witaminy jest beta-karoten. Znajduje się przede wszystkim w marchewkach i ma dobroczynny wpływ na skórę, a także niweluje szkodliwy wpływ promieni UV.

Witamina E i D – młodość i słońce!

Pozostając w temacie zachowania młodego wyglądu zajmijmy się witaminą E. Jej główne zadanie to zatrzymywanie wolnych rodników, przez co skóra dłużej pozostaje młoda. Witamina E to przeciwutleniacz. Ma więc także działanie nawilżające oraz ujędrniające. Znajdziemy ją przede wszystkim w oleju słonecznikowym i rzepakowym, a także w oliwie czy różnego rodzaju orzechach. Witamina D to z kolei tak zwana “witamina słońca”. Ma działanie złuszczające przez co regeneruje naskórek i wygładza go. Jej suplementowanie jest ważne przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy naturalnie nie przyjmujemy jej ze słońca. Przyjmiemy ją jedząc tłuste ryby, pijąc tran lub dbając o dużą ilość żółtka oraz nabiału z mleka.

Witaminy dla urody i piękna – suplementuj je!

Witaminy można przyjmować nie tylko z jedzeniem. Można znaleźć wiele skutecznych suplementów, które zawierają w sobie wszystkie potrzebne witaminy dla skóry, włosów oraz paznokci. Więcej na temat zdrowia, urody oraz witaminy poczytasz na stronie: http://balmshop.pl. Jeśli Twoja skóra ma różne problemy, to odpowiednia dieta, woda, a także suplementowanie witamin będzie dobrym rozwiązaniem! Wbrew pozorom ma to ogromny wpływ na nasz wygląd. Sprawdź i przekonaj się sam, że to po prostu działa!