belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

wegańskie kosmetyki do makijażu
Lifestyle Uroda

Wegańskie kosmetyki do makijażu – czego nie znajdziesz w ich składzie?

Zależy Ci na ochronie zwierząt i środowiska naturalnego? Swoje zasady możesz wcielić w życie także podczas wizyty w drogerii!

Czym są kosmetyki wegańskie?

Nie każdy konsument zdaje sobie sprawę z tego, że w kosmetykach mogą znajdować się składniki pochodzenia zwierzęcego. Pochodzą między innymi ze zwierzęcego tłuszczu, gałek ocznych, śluzu czy skór. Aby unikać takich składników, na sklepowych półkach warto szukać kosmetyków określanych jako wegańskie.

Kosmetyki wegańskie to takie, które w swoim składzie nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. W trosce o dobrostan zwierząt zazwyczaj nie są one również na nich testowane.

Na kosmetyki wegańskie decydują się nie tylko weganie, ale również kupują je inne osoby, dla których zwierzęta są ważne i chcą zadbać o nie także podczas swoich zakupów.

Wegańskie kosmetyki: składniki

W kosmetykach wegańskich nie znajdziemy składników pochodzenia zwierzęcego. Zamiast nich stosuje się substancje pochodzenia mineralnego oraz roślinnego. Niekiedy są to także substancje syntetyczne.

Przykładowe składniki pochodzenia zwierzęcego:
– miód
– mleczko pszczele (propolis)
– mleko
– śluz ślimaka
– kolagen
– lanolina
– retinol (witamina A)
– jedwab
– keratyna
– piżmo
– ambra
– perły

Kosmetyki wegańskie także do makijażu

Kosmetyki o wegańskim składzie to nie tylko kremy, balsamy czy toniki. W sprzedaży można znaleźć również wegańskie kosmetyki do makijażu bez żadnych składników zwierzęcych. To doskonała wiadomość dla wszystkich wegan i innych osób, którym zależy na losie zwierząt.

W sprzedaży dostępne są kosmetyki wegańskie do makijażu jak:
– podkłady
– pudry
– róże
– rozświetlacze
– tusze do rzęs
– cienie do powiek
– kredki do kresek
– szminki
– korektory

Aby kupić wegańskie kosmetyki do makijażu, należy zwrócić uwagę na ich skład. Nie trzeba jednak rozszyfrowywać go składnik po składniku. Kosmetyki wegańskie często oznaczane są specjalnymi symbolami, na przykład „Vegan Society”, „Vegan”, „Cruelty Free” z symbolem króliczka.

W sieci działają również serwisy i fora internetowe, na których można znaleźć informacje o kosmetykach wegańskich i analizy ich składu.

Gdzie kupić wegańskie kosmetyki do makijażu?

Obecnie wegańskie kosmetyki do makijażu coraz częściej pojawiają się w sprzedaży. Można kupić je nie tylko w sklepach specjalizujących się w produktach tego typu, ale również w popularnych drogeriach.

Pod względem swoich cen wegańskie kosmetyki do makijażu nie różnią się od tych, które zawierają składniki zwierzęce. Chronią zwierzęta, a przy tym działają równie dobrze!