belloposto.pl

Blog ogólnotematyczny

meble dla ucznia
Dom i Ogród Lifestyle

Jakie meble dla ucznia wybrać

Chcąc urządzić pokój do nauki naszego dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych elementów takich jak: wielkość pokoju, wiek dziecka, jego zainteresowania, wzrost oraz przede wszystkim jego wygodę. Co ważne warto zaangażować dziecko w wybór mebli do jego pokoju, dzięki temu możemy uczyć ich samodzielnego wybierania decyzji oraz sprawić, że będzie ono dużo chętniej spędzało czas w kąciku do nauki. Dodatkowo jeśli podczas urządzania pokoju dziecka zwrócimy jego uwagę na koszty związane z tym, ile kosztują dane elementy, nauczymy go jak odpowiednio gospodarować budżetem, który posiadamy. Jakie więc meble dla ucznia powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym? 

Biurko dla ucznia

 

Jest to chyba najważniejszy element pokoju dziecka, jeśli myślimy o nim w kontekście nauki. Pamiętajmy, że nasze dziecko powinno mieć odpowiednio dużo miejsca do wygodnej nauki, odrabiania lekcji, ale również malowania, korzystania z komputera oraz zabawy. Wybrany przez nas model powinien mieć około 60-90 cm głębokości oraz minimum 100 cm szerokości. Jeśli jednak zdecydujemy się na biurko węższe, dobrym rozwiązaniem będzie dostawienie do niego komody, pomoże to zmieścić wszystkie przybory, które przechowujemy na blacie. Ważna jest także wysokość biurka, dla starszych dzieci powinniśmy wybrać biurko o wysokości od 72 do 75 cm, natomiast pierwszoklasista wygodnie usiądzie przy biurku o wysokości około 55 cm. 

Krzesło dla ucznia

Krzesło powinno pomóc dziecku podczas nauki przyjmować odpowiednią postawę ciała. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór krzesła z funkcją obrotu. Pozwala nam to na jeszcze większą swobodą ruchów. Należy pamiętać również o tym, aby krzesło miało odpowiednio wyprofilowane oparcie. Dzięki temu będzie odpowiednio podpierało odcinek lędźwiowy kręgosłupa dziecka. Warto, aby posiadało ono możliwość zmiany jego wysokości w zależności od wzrostu ucznia. 

Przybory szkolne

 

Aby nasze dziecko mogło swobodnie się uczyć ważne, aby wszystkie przybory, jakie będą mu potrzebne do nauki były w zasięgu jego ręki. Wszelkie zeszyty oraz książki powinny znaleźć swoje miejsce w szufladach, natomiast rzeczy typu kredki, długopisy itd. mogą z powodzeniem znaleźć swoje miejsce w pojemniczkach oraz przybornikach. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie oświetlenie biurka. Warto wybrać żarówki, które dają nam jasne, chłodne, białe światło, najbardziej zbliżone do naturalnego. Najbardziej pomaga ono w koncentracji, a niestety szczególnie zimowymi wieczorami w naszych mieszkaniach i domach jest dość ciemno.